W dniu 17 września br. roku przedszkolaki już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola uczestnicząc tym samym w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”.  Jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

Dzięki aktywnej postawie dzieci udało się zebrać kilka worków śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników.

Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątania Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.