Zastanawialiście się kiedyś czy Krasnoludki istnieją…? Pisała już o nich przecież Maria Konopnicka w swoich utworach. Dzieci z grupy Biedronek starały się odpowiedzieć na to pytanie podczas spotkania a autorką i ilustratorką bajek dla dzieci, Katarzyną Samosiej.
W ramach warsztatów „Klubu Małego Książkomaniaka” wspólnie z naszym Gościem ustaliliśmy, że Krasnoludki mieszkają pod grzybkami, na głowach noszą śmieszne czapki i chętnie służą pomocą np. Królewnie Śnieżce. Dzieci doskonale znają Krasnoludki z bajek,
filmów a niektóre z dzieci widują je nawet w drodze do przedszkola.
Są to postacie bardzo lubiane przez dzieci i bajkopisarzy. Biedroneczki wspólnie z Katarzyna Samosiej wcieliły się w rolę autorów niezwykłych historii, które spotkać mogą Krasnoludki. Podczas warsztatów usłyszeć można było o Krasnoludkach, które pływają po odległych oceanach, o Krasnoludku Kapitanie, który przemierzał świat na swoim okręcie oraz Krasnoludkach Mamie i Tacie, którzy mają magiczną moc na wszystkie smuteczki.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci prezentowały swoje prace Pani Katarzynie
i opowiadały o swoich Krasnoludach i ich przygodach. Zbierając wszystkie historie dzieci w jedną całość, powstałaby inspirująca opowieść o tym jak dobrze jest przyjaźnić się
z Krasnoludkami i wspólnie z nimi zanurzyć się w dziecięcym świecie wyobraźni.

Dziękujemy Pani Katarzynie Samosiej za inspirującą podróż i miło spędzony czas.

Małgorzata Witkowska
Małgorzata Reksulak