Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie. Są jednakże takie miejsca, w których ten dzień jest wyjątkowo celebrowany. Niewątpliwie takim miejscem jest nasze przedszkole. W związku z powyższym, dzisiejszego dnia wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dzieci poznały historię tego święta, recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy „misiowych” piosenkach, uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały różne (dostosowane do wieku) prace plastyczne. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w dziecięcych wspomnieniach.

Aneta Czaplińska