Szkoła Krokodyla Tirka jest inicjatywą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a jej najważniejszym celem jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze.

We wtorek, 28 czerwca odwiedzili nas niecodzienni goście – Inspektorzy Transportu Drogowego razem z krokodylkiem Tirkiem, którzy przypomnieli wszystkim przedszkolakom o najważniejszych zasadach dotyczących między innymi bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię czy podróżowania autem. Po obejrzeniu prelekcji w postaci animowanych historyjek, których głównym bohaterem był Tirek oraz jego przyjaciele, dzieci uczestniczyły w różnych grach i zabawach. Udzielając poprawnej odpowiedzi na zadane przez naszych gości pytania, dzieci otrzymały upominki – odblaskowe kamizelki. Następnie poznaliśmy i przymierzyliśmy akcesoria niezbędne w codziennej pracy każdego Inspektora Drogowego, a także zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Tirkiem. Po skończonej sesji fotograficznej, udaliśmy się prosto do naszego przedszkolnego ogrodu, gdzie stały zaparkowane auta inspekcyjne służące do kontroli pojazdów na drodze, do których mogliśmy wsiąść, włączyć sygnał dźwiękowy oraz świetlny i tym samym poczuć się jak prawdziwi Inspektorzy.

W imieniu wszystkich dzieci, chcielibyśmy bardzo podziękować panu Arkadiuszowi, tatusiowi Juliana z Żuczków za zorganizowanie tego niezwykle pouczającego spotkania, które na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków