W piątek 28 stycznia wyruszyliśmy w kolejną podróż po Europie. Naszych przedszkolaków powitałyśmy słowami :

Guten Tag! czyli: Dzień dobry!

Tym razem odwiedziliśmy Niemcy, naszego zachodniego sąsiada.
W trakcie całodniowej wycieczki dzieci dowiedziały się, gdzie Niemcy leżą na mapie, jak wygląda flaga i herb. Poznały stolicę Niemiec– Berlin, oraz najsłynniejsze niemieckie miejsca, które warto zwiedzić. Dzieci wysłuchały słów wypowiadanych w języku niemieckim, próbowaliśmy także śpiewać piosenki po niemiecku. Dopasowywaliśmy marki aut do ilustracji samochodów. Budowaliśmy z klocków, układaliśmy puzzle z najbardziej znanym symbolem Berlina- Bramą Brandenburską. Poznaliśmy również sylwetki wybitnych niemieckich twórców, słuchając ich znanych dzieł. Odgadywaliśmy tytuły znanych baśni braci Grimm w powiązaniu z przedstawionymi rekwizytami. Nie zabrakło tego dnia popularnych w Niemczech potraw, które zostały przygotowane przez nasze panie z kuchni. Był to dzień pełen wrażeń. Tego dnia podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat jakże interesującego państwa.

Die besten Wünsche.