„Buenos dias!”- tymi słowami powitały się przedszkolaki oraz cały personel naszego przedszkola , bo dniu Hiszpani wszystko było właśnie po hiszpańsku. Dzieci poznały kulturę, obyczaje, najważniejsze zabytki oraz słownictwo związane właśnie z tym krajem. Okrywaliśmy jak wygląda jego flaga, jak brzmi hymn oraz jakie miasto jest jego stolicą. Poznaliśmy wyjątkowe hiszpańskie katedry tj. Sagrada Familia, katedra w Santiago de Compostela, Bazylika Nuestra Señora del Pilar oraz Teatr Rzymski w Méridzie . Dowiedzieliśmy się, jak długie nazwiska posiadają mieszkańcy tego państwa oraz, że za najpopularniejszy sport w Hiszpanii uznaje się piłkę nożną i walkę byków (corrida). Zapoznaliśmy się również ze sztuką słynnego malarza Pabla Picassa. W ciągu dnia towarzyszyły nam zabawy znane w Hiszpani: La Tomatina- bitwa na pomidory, zabawy muzyczne przy utworach Flamenco. Tego dnia udało nam się także skosztować prawdziwych hiszpańskich przysmaków tj. salami, gaspacho, zupa paprykowa.

Dzień Hiszpani to kolejny ciekawy i atrakcyjny dzień w naszym przedszkolu. Dzieci chętnie dowiadywały się nowych rzeczy i uczestniczyły w organizowanych zajęciach.