31 maja wszystkie przedszkolaki wybrały się na całodzienną wycieczkę do Michałówki – gospodarstwa agroturystycznego, położonego niedaleko Łodzi, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i uczestniczyć w warsztatach pt: ,,Indiańskie opowieści”.
Gdy dojechaliśmy na miejsce przywitali nas właściciele i zostaliśmy podzieleni na kilka grup.
W ciągu całego pobytu spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy gospodarstwo. Poznaliśmy zwierzęta hodowane i dowiedzieliśmy się o nich kilku ciekawostek.
Czekał na nas wielki tor przeszkód i duży plac zabaw.
Była też przejażdżka traktorem z przyczepą. Wszystkie grupy brały udział w warsztatach indiańskich. Poznaliśmy zwyczaje i tradycje indiańskie, wykonaliśmy pióropusz,
nadaliśmy imiona i malowaliśmy twarze, a na koniec budowaliśmy wioskę indiańską.
Po intensywnym dniu zajęć i emocji wszyscy zjedli z apetytem pyszne kiełbaski z grilla
i wróciliśmy do przedszkola. Pogoda dopisała i wycieczka nam się udała.