,,Idzie sobie przedszkolaczek, śpiewa, tańczy, no i skacze, dziś też powód ma do śmiania, bo to dzień jest pasowania”.
Dzień 28 października był bardzo ważnym dniem w  naszym przedszkolu, a to dlatego, że wreszcie odbyło się pasowanie w jednej z młodszych grup. Żuczki przygotowywały się do występów od początku października, jednak w dniu uroczystości były bardzo przejęte. Stało się tak ponieważ pierwszy raz miały zaprezentować swoje umiejętności przed  rodzicami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a nawet zaprezentowały taniec, którego nauczyły się specjalnie na tę okazję. Po wspaniałych występach, które rodzice nagrodzili gromkimi brawami, przyszedł czas na uroczyste pasowanie naszych przedszkolaków. Dzieci złożyły akt ślubowania i obiecały:
– codziennie rano buzię mieć zawsze roześmianą;
– nie płakać, nie szlochać i panią mocno kochać;
– zabawki szanować i wszystko po sobie porządkować;
– nie sikać w galoty, bo z tym dużo roboty☺️
Następnie każde dziecko po kolei wychodziło na środek, gdzie oficjalnie za pomocą magicznej kredki było pasowane na prawdziwego przedszkolaka Żuka. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobny upominek.
Gratulacje Żuki ☺️