Andrzejki to wieczór wróżb organizowanych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię Świętego Andrzeja. W grupie Sów dzieci wróżyły sobie w poniedziałek 30 listopada. Przedszkolaki poznały kilka najpopularniejszych wróżb, a przy tym dobrze się bawiły. Sowy losowały kubeczki z ukrytymi przedmiotami, dzięki czemu dowiedziały się, co ich czeka
w przyszłości. Myśląc o najskrytszych marzeniach rzucały monety do miski z wodą. Rzucały obierką od jabłka
i odczytywały utworzone ze skórki wzory. Wbijając szpilkę w serduszko dzieci dowiedziały się jakie imię będzie miała osoba, którą niebawem poznają. Dużo emocji wzbudziło odczytywanie tajemniczych napisów.  Dzieci losowały karteczki, na których pojawiały się liczby, gdy pani Małgosia trzymała je nad zapaloną świecą. Każda liczba miała inne znaczenie. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże.
Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. 

Małgorzata Reksulak,
Maja Lenarczyk 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *