Pan Policjant porządku pilnuje…tak śpiewamy w jednej z dziecięcych piosenek
o bezpieczeństwie. Dzieci z grupy Biedronek, wiedzą, że porządku, zasad oraz reguł należy przestrzegać by bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu, bawić się w ogrodzie czy spacerować poza przedszkolem. Biedroneczki utrwalając wiedzę na temat bezpieczeństwa stworzyły własny kodeks przedszkolaka, przypieczętowując i obiecując, że będą go przestrzegać odciskiem swojej dłonie. Utrwaliły również numery alarmowe oraz zasadę wzywania służb ratunkowych, dzwoniąc pod numer 112 na naszym wielgaśnym, grupowym telefonie komórkowym.
Dzieci zapoznały się również z zawartością apteczki i zasadami udzielania pierwszej pomocy. Przypomniały sobie również w zabawie działanie świateł drogowych dla pieszych i samochodów oraz wybrane znaki drogowe. Dla lepszego zapamiętania zasad i znaków wybrały się dwukrotnie na spacer do pobliskiego skrzyżowania omawiając po drodze napotkane znaki drogowe
bo praktyka czyni mistrzów… bezpieczeństwa.

Małgorzata Witkowska
Małgorzata Reksulak