10 maja, w piękny słoneczny wtorek dzieci z grupy „Biedronki” i „Zajączki” wybrały się autokarem na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Na miejscu czekały już na nas Panie, które oprowadziły nas po najciekawszych zakątkach ogrodu. Dzieci dowiedziały się między innymi, że łódzki ogród jest jednym z największych w Polsce oraz, że podzielony jest na kilka działów: Ogród Japoński, Alpinarium, Skansen roślinny, dział kolekcji roślin ozdobnych, zieleń parkowa, dział roślin leczniczych i przemysłowych, Arboretum. Dzieciom, natomiast, najbardziej podobał się Ogród Japoński – cały w kwiatach, Alpinarium, zwane przez nie po prostu „skałkami” oraz kwitnące, kolorowe tulipany. Podczas spaceru po ogrodzie, dzieci poznały wiele różnorodnych gatunków drzew, krzewów i kwiatów, dowiedziały się po czym najłatwiej je rozpoznać oraz dlaczego przyroda jest naszym wspólnym dobrem a dbanie o nią – naszym wspólnym obowiązkiem.

Aneta Czaplińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *