14 kwietnia dzieci z grupy Wiewiórek i Sów wybrały się na wycieczkę do Centrum Edelmana.
Jest to instytucja zajmująca się pamięcią i historią naszego miasta, a znajduje się ona
w Parku Ocalałych. Podczas pobytu w Centrum dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną o Łodzi, oraz dowiedzieć się ciekawostek o których jeszcze nie wiedzieli. Większość wspomnianych w prezentacji miejsc była nam znana, dzięki zrealizowanym przez nas projektom. Druga część naszej wizyty w Centrum Edelmana, to był spacer po Parku.
Jest to prawdziwy park z historią, o której słuchaliśmy z zaciekawieniem. Są w nim drzewa dedykowane osobom, które przeżyły wojnę. Każde drzewo symbolizuje co najmniej jedną osobę, ale tak naprawdę jedną lub kilka rodzin, które są lub były związane z Łodzią. Jest symbolem życia i pamięci, ocalenia i nadziei. Mieliśmy także okazję zobaczyć jedną z rzek płynącą przed Łódź,
a mianowicie rzekę Łódkę. Największą atrakcją dla przedszkolaków było wejście
(a raczej wbiegnięcie 🙂 ) na górkę, gdzie znajduje się pomnik – ławeczka Jana Karskiego.
To była bardzo udana wycieczka!

PS. Zostaliśmy także zaproszeni na Dzień Dziecka w Centrum Dialogu, który odbędzie się
2 czerwca (niedziela) w godzinach 15-18. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci w każdym wieku (warsztaty, muzyka, tańce).

Joanna Owczarek
Anna Ziółek-Włodarczyk