W minionym tygodniu Biedronki przypomniały sobie zasady segregacji śmieci. Doskonale wiedzą jakiego koloru są pojemniki na śmieci, a także jakiego rodzaju odpadki wrzucamy do kontenerów przeznaczonych na plastik, papier, szkło i metal. Układaliśmy domino z segregacji śmieci. Wiemy także, że przebywając w lesie nie należy zaśmiecać lasu i że należy zachować spokój, by nie przestraszyć ich mieszkańców. Zapoznaliśmy się z pracami w ogrodzie, z narzędziami jakie będą nam do tego potrzebne oraz o kolejności wykonywania czynności. Układaliśmy kwiaty na grządkach. Przeliczaliśmy ile mamy kwiatów, podawaliśmy ich nazwy. Dzieliliśmy nazwy kwiatów na sylaby. Rozmawialiśmy także o ogrodach. 22.04. obchodziliśmy zarówno my jak i na całym świecie Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o zanieczyszczeniu powietrza przez ludzi, jak należy dbać o naszą planetę. Stworzyliśmy kodeks przyjaciela przyrody. Na koniec otrzymaliśmy medal przyjaciela przyrody, który sami kolorowaliśmy.
Wykonaliśmy również pracę plastyczną na temat dbania o naszą ziemię.

Dorota Żułtowska

Dagmara Rogóż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *