Z wielką radością powitaliśmy powrót do przedszkola. Wszyscy stęskniliśmy się już za sobą. Żuczki przypomniały sobie zasady segregacji śmieci. Doskonale wiedzą jakiego koloru są pojemniki na śmieci, a także jakiego rodzaju odpadki wrzucamy do kontenerów przeznaczonych na plastik, papier, szkło i metal. Wiemy także, że przebywając w lesie
nie należy zaśmiecać lasu i że należy zachować spokój, by nie przestraszyć ich mieszkańców.
Zapoznaliśmy się z pracami w ogrodzie, z narzędziami jakie będą nam do tego potrzebne oraz o kolejności wykonywania czynności. 22.04. obchodziliśmy zarówno my jak i na całym świecie Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o zanieczyszczeniu powietrza przez ludzi, jak należy dbać o naszą planetę. Dodatkowo dzieci wąchały zapachy wydzielane przez różne substancje np. perfumy, przyprawy kuchenne, odświeżacz powietrza. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu
i plastycznych. Wykonaliśmy swoje własne akwarium i pracę z użyciem korków.

Dorota Żułtowska,
Dagmara Rogóż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *