Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

5 października świętowaliśmy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek, z powodu ich walorów zdrowotnych
i ożywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach, dowiedziały się skąd się biorą jabłka śledząc historyjkę obrazkową  „Od pestki do jabłka”. Wszystkie kolejne zabawy podczas pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście  jabłek.  Misie brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych do piosenek  o jabłuszkach. Nie obyło się, bez kształtowania pojęć matematycznych z wykorzystaniem naturalnych okazów jabłuszek.
Maluchy chętnie przeliczały, rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak.
Dzieci ćwiczyły również sprawność manualną, wykonując czerwone jabłuszko z bibuły.
To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu.

Małgorzata Reksulak

One Reply to “Dzień Jabłka u Misiów”