Dnia 17 lutego obchodzimy światowy dzień kota. Dzieci z grupy Biedronek, Zajączków, Wiewiórek i Sów przyniosły zdjęcia swoich pupili. Po obejrzeniu ich w przedszkolu zabraliśmy zdjęcia
na zajęcia zorganizowane z okazji tego dnia do zaprzyjaźnionej Biblioteki 🙂.
Pani Gosia jak zawsze przywitała nas z uśmiechem na buzi i zaprosiła na początek do wysłuchania krótkiego wiersza, który opowiadał o ulubionych kocich czynnościach.
Następnie pani Gosia pokazała nam przydatne przybory do pielęgnacji kocich pazurków oraz ich futerka. Dowiedzieliśmy się także, że koty są dalekowidzami, a ich wąsy – wibrysy, pomagają im w poruszaniu się nawet w ekstremalnych warunkach. Najbardziej wyostrzonym zmysłem u kotów jest węch i słuch, dlatego zostaliśmy zaproszeni do zabawy, w której mając zasłonięte oczy musieliśmy rozpoznać jaką butelka porusza pani Gosia – czy ta w której są spinacze biurowe,
czy ta w której jest groch, czy ta w której są korki czy może ta w której jest ryż 🙂 Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem wyśmienicie 🙂 kolejna zabawa polegałą na rozpoznaniu dzięki zmysłowi węchu: wody, octu, mleka, kiełbasy, jabłka, ziemniaka, czosnku oraz cebuli 🙂 Nasze przedszkolaki to chyba urodzone kotki, ponieważ i z tym zadaniem nie miały kłopotu 🙂
Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną – kota, która mogliśmy zabrać do domu na pamiątkę tego miłego dnia 🙂

Wszystkim kotkom życzymy zawsze pełnej miski, ciepłego legowiska oraz wysokiego drapaka! 🙂

Joanna Owczarek
Dorota Żułtowska
Karolina Janowska
Małgorzata Witkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *