W naszej grupie w poniedziałek obchodziliśmy Dzień kredki. Tego dnia bawiliśmy się wesoło, a głównym bohaterem były właśnie kredki. Odnajdywaliśmy przedmioty znajdujące się w naszej sali w danym kolorze kredki. Segregowaliśmy kredki według wielkości i kolorów, układaliśmy od najmniejszej do największej i odwrotnie. W zabawach na spostrzegawczość bawiliśmy się w zabawę: ”Jakiej kredki brakuje?”, „Która kredka zmieniła swoje miejsce?”. Wykonywaliśmy matematyczne karty pracy – kolorowaliśmy odpowiednią ilość kredek na wyznaczone kolory oraz ćwiczyliśmy motorykę małą poprzez rysowanie kredek po wyznaczonej linii i kolorowanie ich. Tańczyliśmy i bawiliśmy się przy piosenkach: „Kolorowe kredki”, „Magiczne kredki”. Na koniec naszych zabaw otrzymaliśmy medale Dnia Kredki 😊.

Sylwia Pawłowska,
Dorota Żułtowska,
Dagmara Rogóż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *