W poniedziałek 16 września misie obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Efekty były widoczne już na ubraniach naszych misiów. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu:
są w kropkach biedronki, kolorową kulą czy piłką. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Dzieci skakały obunóż do krążków gimnastycznych, bawiły się z chustą animacyjną i kolorowymi piłkami do piosenki ,,Kropka”.
Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło.

Dorota Żułtowska