W ostatnich dniach wiosenna aura uległa zimowej pogodzie.
Pomimo ponurej pogody za oknem u Misiów zrobiło się wiosennie i kolorowo 😊
A to za sprawą Dnia Tęczy, który obchodziliśmy w naszej grupie w poniedziałek, 4 kwietnia.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o kolorach tęczy. Następnie wspólnymi siłami ułożyliśmy jej barwy w odpowiedniej kolejności. Rozmawiając o kolorach nie mogło zabraknąć eksperymentowania! Przeprowadziliśmy doświadczenie „Tęcza na talerzu”, do którego wykorzystaliśmy kolorowe cukierki. Po wlaniu ciepłej wody Misie obserwowały co się działo. Eksperyment zrobił na dzieciach duże wrażenie i był ciekawym wstępem do rozmowy na temat barwienia i mieszania kolorów. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie są podstawowe barwy oraz jakie kolory możemy uzyskać po ich zmieszaniu. Misie nie były by sobą, gdyby same tego nie sprawdziły 😊😊 Było przy tym dużo wesołej zabawy!!
Na koniec dzieci wykonały piękne tęcze, które zdobią naszą Misiową salę 😊

Małgorzata Reksulak