22 marca dzieci z grupy „Żabek” i „Zajączków” obchodziły Dzień Wody. W tym dniu z pomocą „Kropelki wody” postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą, rozwijając zainteresowania dzieci otaczającym je światem, rozbudzając poczucie odpowiedzialności za naszą planetę oraz uświadamiając znaczenie wody dla życia i zdrowia człowieka, zwierząt i roślin. Podczas naszego spotkania rozmawialiśmy o obiegu wody w przyrodzie. Poznaliśmy rodzaje zbiorników wodnych oraz źródła ich zanieczyszczeń. Następnie wspólnymi siłami ustaliliśmy przez jakie działania i nawyki możemy oszczędzać wodę. Wspólnie z „Kropelką wody” układaliśmy hasła proekologiczne mające na celu dbanie o zasoby wody na naszej planecie. Poznaliśmy również trudności i codzienne zmagania ludności, żyjącej bez dostępu do wody pitnej. Na zakończenie naszego spotkania znaleźliśmy również chwilkę i „wybraliśmy się”  na ryby, bo przecież woda, to także przyjemności z nią związane. Nasze Przedszkolaki na koniec spotkania doszły do wniosku, że woda jest cenniejsza niż złoto i że jest skarbem naszej planety.

Małgorzata Witkowska
Joanna Owczarek