W dniu 22.03. dzieci z grupy Biedronek obchodziły Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Rozmawialiśmy na temat jaka jest woda? Jakiego jest koloru? Jaki ma smak? Jaki ma zapach? Co pływa, a co tonie? W tym celu pomogła nam degustacja wody. Oglądaliśmy film ,,Woda wokół nas”. Słuchaliśmy opowiadania ,,Komu potrzebna jest woda?”. Zamieniając się w małych badaczy robiliśmy doświadczenia z wodą. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędna do życia i należy o nią dbać!! 🙂 Dzieci chętnie brały udział także w zabawach muzycznych, ruchowych. Rozwiązywaliśmy zagadki słowne ,,W co zmieniają się kropelki?”, układaliśmy puzzle ze zwierzętami wodnymi. Na zakończenie każda biedroneczka otrzymała medal przyjaciela wody.

Dorota Żułtowska

Dagmara Rogóż