W listopadzie w grupie Misiów omawialiśmy kolejny temat z programu ,,Czyściochowe przedszkole”. Tym razem dotyczył on higieny jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób prawidłowo myć zęby, po co należy to robić i jak często. Następnie przedszkolaki mogły poćwiczyć na plastikowym modelu prawidłowe szczotkowanie. Misie dowiedziały się też, w jaki sposób cukier szkodzi naszym zębom i obiecały, że nie będą jadły za dużo słodyczy. Rozmawialiśmy również o tym, że nie należy bać się stomatologa, ponieważ to lekarz, który leczy nasze ząbki. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć zabaw muzyczno-ruchowych do znanego wszystkim dzieciom utworu ,,Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” w wykonaniu zespołu Fasolki, a przy okazji nauczyliśmy się prostego układu tanecznego. Na koniec wykonaliśmy jeszcze doświadczenie z jajkami, które polegało na tym, iż do czterech kubków włożyliśmy po jednym jajku, dwa zalaliśmy w całości wodą, natomiast kolejne dwa octem.  Po upłynięciu doby sprawdziliśmy, co stało się z naszymi jajkami. Okazało się, że kwas bardzo szkodliwie wpływa na skorupki jajka, a tym samym jest bardzo szkodliwy dla naszego szkliwa. Po zajęciach dzieci obiecały, że nie będą zapominały o częstym myciu zębów, ponieważ jest to bardzo ważny nawyk.

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *