Grupa I Misie
Grupa V Wiewiórki
Grupa VI Sowy

Sowy o sobie.

W naszej klasie są 22 pogodne i wesołe Sówki. Opiekują się nami panie: Magda i Halinka, a o czystość w naszej sali dba pani Jola. Poprzez zabawę będziemy poznawać świat, jego normy i zasady, których musimy przestrzegać, aby żyć w zgodzie ze sobą, z innymi ludźmi oraz z przyrodą. Zabawa pomaga nam poznać i zrozumieć rzeczywistość, w której żyjemy, uczy nas twórczo myśleć, a także dostrzegać i cenić piękno wokół siebie. Pozwala swobodnie wyrazić nasze uczucia w spontanicznej, dziecięcej twórczości.

Mamy w tym roku przed sobą bardzo ważne zadanie – musimy dobrze przygotować się do szkoły. Będziemy więc ćwiczyć ręce rysując różnorakie wzorki i szlaczki, które pomogą w późniejszej nauce pisania. Będziemy uczyć się czytać, liczyć i wielu innych rzeczy, które będą niezbędne gdy opuścimy mury przedszkola.

Ale pragniemy się też bawić, cieszyć, biegać... jak przystało na dzieci w tym wieku! Mamy głowy pełne pomysłów! Na pewno wiele odkryjemy, zmajstrujemy, namalujemy, wymyślimy... i będziemy się dobrze bawić przez cały ten  rok w przedszkolu!

W klasie są różne kąciki zainteresowań, które rozwijają naszą wyobraźnię i zdolności. Mamy kącik plastyczny który pomaga rozwijać ekspresję plastyczną i wyobraźnię. Kącik książki, który poszerza naszą wiedzę o świecie, uczy korzystania z książek i szanowania ich. W kąciku konstrukcyjnym są rozmaite klocki, którymi zabawa sprawia nam wiele radości, a budowle są coraz doskonalsze i bardziej skomplikowane. Mamy kącik samochodowy, lalek, komputerowy i teatralny ze strojami, w które uwielbiamy się przebierać.

I to wszystko mamy tu, w naszej klasie, dlatego wspaniale się rozwijamy i jest nam dobrze, a postaramy się żeby nasze panie i nasi rodzice byli z nas dumni!

Sówki