RODO - klauzula informacyjna.
Programy i zagadnienia roczne do realizacji.
Teatr przedszkolaka - program zajęć teatralnych.
Play and learn - baw się i ucz.
Bądź Zuch i Chwat, poznawaj z Łodziakiem świat.
Ekolaki w lesie przebywają.
Metoda globalnego czytania wg G. Domana w gr. dzieci 3-letnich.
Program nauczania języka angielskiego dla dzieci 3 - 6 letnich.
Ekolaki o środowisko dbają i czystym powietrzem oddychają.
Współpraca z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną.
Teatrzyki organizowane przy współudziale Rady Rodziców (kalendarz).
Twórczość własna naszych przedszkolaków.
Ogłoszenia bieżące.
Szwedzki stół.

W zdrowym ciele, zdrowy duch.

Pierwszego dnia jesieni, w poniedziałek, 23 września, dzieci z grupy Zajaczków i Wiewiórek wybrały się na pierwszą w tym roku wycieczkę w ramach programu ,, Ekolaki w lesie przebywają ''. Od razu po zjedzeniu pierwszego śniadania,  spakowaliśmy wszystkie potrzebne nam, tego dnia, rzeczy i wyruszyliśmy autokarem do bardzo dobrze znanego wszystkim dzieciom Arturówka. Miał to być dzień pełen sportowych wyzwań i wspaniałej zabawy. Na początku dzieci zostały zapznane z celem wycieczki i oczywiście z zasadami bezpieczeństwa, które będą obowiązywać podczas zajęć sportowych i zabawach w okolicy stawów. Po krótkiej rozgrzewce i przypomnieniu zasad Fair Play rozpoczęliśmy zawody sportowe. Były wyścigi  rzędów między pachołkami z woreczkami na głowie, skoki w workach, skoki przez płotki, przeciąganie liny. Nie zabrakło również zadań związanych z porą roku, która właśnie się rozpoczęła. Dzieci na czas zbierały: szyszki, żołędzie, kasztany, a nawet kolorowe liście, które już się pojawiły. Po wszystkich konkurencjach przyszedł czas na odpoczynek i pyszne drugie śniadanie. Po posiłku cała grupa bawiła się na plaży. Dzieci budował zamki z piasku i inne ciekawe budowle. Po zabawie przyszedł czas na spacer dookoła stawów i podziwianie otaczającej nas przyrody. Gdy przeszliśmy już na drugą stronę udaliśmy się na plac zabaw,  co sprawiło dzieciom wiele radości. Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola na obiad. Już nie możemy się doczekać następnej wycieczki i zabaw na świeżym powietrzu.

Karolina Janowska
Dagmara Rogóż