Grupa I Misie
Grupa IV Zajączki
Grupa V Wiewiórki
Grupa VI Sowy

Książka w życiu człowieka.

„Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw

i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”

J. Iwaszkiewicz

Książka towarzyszy dziecku już od najmłodszych lat życia i trudno nie docenić jej bogatego i wszechstronnego oddziaływania na jego rozwój. Kontakt dziecka z książką wpływa stymulująco na jego sferę zmysłową, umożliwia mu poznawanie świata, przekazuje wiedzę o świecie i ludziach, pomaga w kształtowaniu nowych wyobrażeń i pojęć, pomaga rozwijać się w sferze społecznej, a także jest źródłem przyjemności i formą rozrywki. Dodatkowo czytanie na głos powoduje, że osłuchując się z tekstem dzieci przyswajają sobie zwroty i określenia, które mogą wykorzystać później w trakcie porozumiewania się z innymi osobami.

Wiedząc i pamiętając o wszystkich tych walorach książki, Sówki wybrał się do miejsca, gdzie książek nie brakuje. Odwiedziliśmy dobrze nam znaną i lubianą bibliotekę mieszczącą się przy ulicy Chryzantem.  W tym roku starszaki będą odwiedzać bibliotekę cyklicznie raz na dwa tygodnie, aby posłuchać wybranych opowiadań, bajek czy baśni czytanych na głos przez panie tam pracujące. Na pierwszym naszym spotkaniu, które odbyło się 15 listopada,  p. Emilka przypomniała wszystkim Sówkom gdzie się znajdujemy , co w takim miejscu jak biblioteka się robi i co trzeba zrobić by stać się jej czytelnikiem. Następnie nasza rozmowa dotyczyła takich zagadnień jak: do czego służą książki, jakie są rodzaje książek, zasady korzystania z książek, prawidłowa pozycja przy czytaniu książki… To wszystko dzieci już dobrze wiedziały, ale z p. Emilką dopełniły swoją wiedzę.  Na sam koniec Sówki mogły sobie wybrać książeczkę i ją obejrzeć.

Nasze spotkanie upłynęło w miłej, wesołej i bardzo pouczającej atmosferze. Nie możemy się już doczekać następnej wizyty.

Magdalena Kawczyńska