Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, iż:

 1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Kontakt”,
 2. Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
 3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
 4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pana/Pani dane osobowe mogą być przekazywane do państw trzecich
  i organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych,
 5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania, promocji działalności PM 9 w Łodzi
 6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
 7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
 8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
 9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
» Zapoznałam/em się

 
O nas
Grupy
Imprezy i uroczystości
Zajęcia dodatkowe
Dla rodziców.
Archiwum
Grupa I Misie
Grupa II Żuczki
Grupa III Biedronki
Grupa IV Zajączki
Grupa V Wiewiórki
Grupa VI Sowy
 

Sówki i pierwsza pomoc.

 

10 października 2019r. odwiedził nas w ciągu dnia tata Maciusia. Bardzo lubimy takie wizyty, ciekawi byliśmy o czym chce nam opowiedzieć p. Adrian i co ze sobą przyniósł w dużym, czerwonym plecaku?

Po chwili wszystko się wyjaśniło. Tata Maciusia poprowadził warsztaty nt. udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu podczas wypadku i innych zdarzeń losowych.

Co to jest pierwsza pomoc? – To zespół czynności wykonywanych w razie urazu lub nagłego ataku choroby w celu zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitala).

To ważna i trudna sprawa. Czy dzieci poradzą sobie? Zobaczymy.

Pan Adrian kolejno wyjmował z plecaka akcesoria do udzielania pierwszej pomocy i starszaki miały możliwość przeprowadzenia symulacji udzielania takiej pomocy na fantomie, ułożenia poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej, zapoznały się z wyglądem i zastosowaniem kołnierza usztywniającego, aparatu do wykonywania sztucznego oddychania oraz szyny zabezpieczającej kończynę w czasie złamania.

Dzieci ćwiczyły na fantomie oraz na sobie. Okazało się, że poradziły sobie świetnie i potrafią sprawdzić czy poszkodowany oddycha, udrożnić drogi oddechowe, wykonać masaż serca, a także wiedzą jak wezwać pomoc, gdzie zadzwonić i jakie podać informacje (dzielne Sówki !).

Wszystkie te wiadomości będziemy sobie przypominać, ćwiczyć i utrwalać żeby w przyszłości być gotowymi nieść pomoc potrzebującym tak, jak robi to p. Adrian, który jest strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej, co wyczytaliśmy z  nadruku na jego koszulce :).

Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie, a Maciusiowi za zaangażowanie i pomoc podczas warsztatów (widać, że synek idzie w ślady taty, bo wiedzę na ten temat ma naprawdę dużą).

 

Halina Lasocka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Kontakt

Przedszkole Miejskie
Nr 9 w Łodzi
Bracka 51a
91-717 Łódź
tel. 0-42 656 24 06

BIP
BIP
 

AUTORZY STRONY
Redakcja:
Halina Lasocka
Wykonanie strony:
Michał Lasocki
 

LICZNIK ODWIEDZIN
Liczba odwiedzin:
3357217
od 15.01.2006

Użytkowników online:
1