Jesień już na dobre rozgościła się wśród nas. Ta niezwykle kolorowa pora roku, obfituje w przeróżne dobrodziejstwa: owoce, warzywa, grzyby, orzechy, żołędzie oraz oczywiście kasztany. Żadne dziecko przechodząc nieopodal kasztanowca nie oprze się chęci pozbierania choć kilku z nich.😊

Dlatego też, do naszych dzisiejszych zabaw postanowiliśmy wykorzystać właśnie kasztany, których mamy w klasie caaałe mnóstwo. Rozpoczęliśmy od ułożenia kubeczków w kolejności od najmniejszego do największego, a następnie włożyliśmy do nich odpowiednią ilość kasztanów. Ćwiczyliśmy także dodawanie, odejmowanie, rozpoznawaliśmy kształty figur geometrycznych, układaliśmy kolorowe patyczki oraz kasztany w kształcie wskazanej figury, zgadywaliśmy pod którym kubeczkiem ukrył się kasztan. Żeby było ciekawiej, wszystkie te zabawy prowadzone były w języku angielskim. W ten sposób utrwalaliśmy sobie także i słownictwo. Bardzo lubimy jesień i kasztany!😊

Aneta Czaplińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *