Kolejny wesoły koncert muzyczny w naszym przedszkolu odbył się pod koniec lutego. Dotyczył instrumentów dętych, blaszanych, które pan Witek żartobliwie porównywał do dźwięków remontu.  Gościliśmy również Pana Sławka, który pokazał nam tubę– największy dęty sprzęt ważący aż 11 kg! Wydobywamy z niego same grube dźwięki. Z jego pomocą zaśpiewaliśmy znane dzieciom melodie: “Stary niedźwiedź mocno śpi“ oraz „Smerfy”. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć baryton – potocznie nazywany świńskim uchem bądź prosiakiem, który zagrał nam melodię samby brazylijskiej. Ostatnim instrumentem jaki poznaliśmy to puzon, który nie ma przycisków tylko suwak. Pana Sławka pożegnaliśmy piosenką „Jedzie pociąg z daleka”. To było bardzo ciekawe spotkanie, do zobaczenia następnym razem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *