Podczas minionych dwóch tygodni grupa Żuczków poznawała środowisko przyrodnicze jakim jest łąka. Dzieci zapoznały się z wyglądem łąki i jej mieszkańcami za pomocą ilustracji . Żuczki wiedzą dlaczego świerszcze śpiewają, skąd się bierze miód i dlaczego pszczoły są tak bardzo ważne w naszym środowisku. Rozmawialiśmy także na temat etapów przeobrażenia motyla oraz cyklu rozwojowego żaby. Stworzyliśmy własną łąkę, stemplując ją gąbką maczaną w farbie, tworząc poznane zwierzęta- pszczoły, biedronki, motyle, ślimaki, pająki. Powstała także piękna tęcza. Żuczki wiedzą jakie występują po kolei na niej kolory, kiedy powstaje tęcza i co jest potrzebne by była widoczna na niebie.
To były tygodnie bardzo pracowite ale też bardzo przyjemne. Było dużo śmiechu i ciekawej zabawy.

Dorota Żułtowska,
Dagmara Rogóż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *