Jak przygotowuje się chleb i ser biały? Skąd bierze się mleko i wełna? Do czego wykorzystywana jest glina? Tego dowiedziały się Sowy w minionym tygodniu. Przyjrzeliśmy się dokładnie produkcji chleba – co więcej formowaliśmy własne bochenki, bułeczki i bagietki. Wiemy już ile potrzeba przy tym pracy i czemu nie powinno się wyrzucać pieczywa. Dzieci sprawdziły również jak powstaje ser biały.  Papierowe krowy, kozy i owieczki nam w tym pomogły. Pobawiliśmy się także mlekiem. Dzieci samodzielnie skraplały do niego zabarwioną wodę, dotykały powierzchni patyczkiem nasączonym płynem do mycia naczyń. Tłuszcz mleka spowodował, że barwniki oddaliły się od detergentu. Starszakom bardzo podobał się eksperyment i efekt końcowy pięknych kolorowych plam. Sowy z pewnością wiedzą już co z czego jest zrobione.

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *