Podczas marcowego VI już modułu „Magicznej mocy bajek” przedszkolaki zapoznały się z nowymi pojęciami jakimi są: empatia i wrażliwość. Dowiedziały się jak rozumieć emocje innych osób oraz że należy szanować ich punkt widzenia, gdy różni się od naszego.
Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat emocji, które towarzyszą nam na co dzień. Wspólnie ustalili, w jaki sposób należy okazywać miłe emocje, a jak zapobiegać tym złym. Tego dnia przybliżona została dzieciom postać „Zaczarowanego ołówka”. Jest to bajka o chłopcu, który dzięki magicznemu ołówkowi wychodzi z każdych tarapatów, a także spełnia marzenia niejednego dziecka. Dobranocka ta uczy bezpiecznej zabawy,
a przede wszystkim pomagania innym, empatii i wrażliwości.
Największą atrakcją tego modułu okazało się przygotowywanie symboli życzliwości i wręczanie ich napotkanym przechodniom podczas spaceru po okolicy przedszkola. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *