Biedronki w ramach realizowanego w grupie tematu zapoznały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Przypomniały sobie ważne numery alarmowe, jak również zawody, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo. Zmieniły się w ratowników medycznych i wzajemnie opatrywały sobie „rany”, bandażowały kończyny. Z wykorzystaniem ilustracji obrazkowych utrwalały bezpieczne zachowania na ulicy, prezentowały niebezpieczne zachowania na drodze. Bawiły się z wykorzystaniem podstawowych znaków drogowych. Zapoznały się z piosenką „Na skrzyżowaniu”. Wykonały pracę plastyczną „Światła drogowe”, dzieci rozróżniają sygnalizację świetlną dla samochodów jak i dla pieszych, wiedzą jak po kolei usytuowane są światła. Biedronki na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię i wykorzystywały swoją wiedzę na temat znaków drogowych w praktyce. Oczywiście dzieci dobrze sobie poradziły podczas spaceru na skrzyżowanie, a żeby były bardziej widoczne podczas wyjść z rodzicami
w jesienne wieczory otrzymały jabłuszka odblaskowe.

Sylwia Pawłowska,
Dorota Żułtowska,
Dagmara Rogóż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *