Pod koniec września Biedronki dzięki zabawom badawczym mogły zadbać o rozwój swoich zmysłów. Dlatego w grupie Biedronek podejmujemy wiele zabaw, które jednocześnie nas uczą, pozwalają zrozumieć świat i zjawiska zachodzące wokół. Zmysł dotyku ćwiczyliśmy poprzez dotyk przedmiotów ze zasłoniętymi oczami. Dotykaliśmy także przedmiotów: miękkich, twardych, kłujących, puchatych, delikatnych, szorstkich, śliskich czy chropowatych.

Zmysł słuchu rozwijaliśmy poprzez rozpoznawanie dźwięków z jakimi mamy do czynienia w dniu codziennym.

Zmysł węchu rozwijaliśmy poprzez rozpoznawanie przypraw i ziół po zapachu.

Zabawa badawcza polegająca na rozpoznawaniu smaków: słodkiego, słonego i kwaśnego sprawiła dzieciom wiele radości. Dzieci prawidłowo rozpoznały każdy smak, jaki był ukryty.

Jak my lubimy takie zabawy.

Dorota Żułtowska

Dagmara Rogóż