10 czerwca dzieci z grupy Misiów i Żuczków odwiedził wyjątkowy gość – tata Mikołaja, który jest Leśnikiem. Spotkanie było znakomitą okazją do przybliżenia dzieciom informacji na temat pracy Leśnika w poszczególnych porach roku. Pan Leśnik opowiadał o zwierzętach żyjących w lesie
i bezpieczeństwie podczas pobytu w lesie. Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie
i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas wizyty przedszkolaki zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał. Dzieci pytały o to, co pan Leśnik lubi, co jest ciekawego w jego pracy, czy ścinał kiedyś drzewo oraz co zrobić jak się spotka w lesie dzika. Podczas spotkania dzieci miały również możliwość obejrzenia kolekcji owadów Mikołaja, co im się bardzo podobało. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę magnes z leśnym zwierzątkiem. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.
Dziękujemy za odwiedziny!

Małgorzata Reksulak