Świąteczne pierniki,
serduszka, dzwoneczki,
kształty przeróżne
nawet gwiazdeczki☺️☺️☺️

Święta Bożego Narodzenia, kojarzą się najmłodszym przede wszystkim z Mikołajem i prezentami. Jednak nasze przedszkolaki pamiętały też o tym aby przygotować upominki dla swoich ukochanych rodziców. Ponieważ nie ma nic lepszego niż przepyszne,

własnoręcznie wykonane i ozdobione pierniczki, dzieci z grupy Żuków i Biedronek właśnie taki prezent postanowiły ofiarować swoim najbliższym.
Na początek dzieci poznały przepis na te smaczne wypieki, potem wspólnymi siłami przygotowały ciasto a następnie wycięły kształty pierniczków. Gdy już były przygotowane pełne blachy tych wspaniałych ciastek Pani Ola i Ela z kuchni pomogły nam je upiec. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci samodzielnie przyozdobiły pachnące cuda. Przez cały ten czas w przedszkolu unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Mamy nadzieję, że rodzicom będą smakowały nasze wypieki.

Dagmara Rogóż
Dorota Żułtowska