,,Biało – czerwone jest moje serce,
biało – czerwone oczy mam,
biało – czerwone są moje myśli,
biało – czerwonych ludzi znam”
W drugim tygodniu listopada w grupie Żuków rozmawialiśmy o naszym kraju, a dokładnie o tym, w jaki sposób Polska odzyskała swoją wolność. Dzieci zobaczyły gdzie znajduje się nasz kraj na mapie, dowiedziały się jak wygląda godło oraz flaga Polski, poznały pierwszą zwrotkę i refren hymnu oraz wykonały flagę z bibuły. Razem z Sowami wybraliśmy się też na spacer aby poszukać flag umieszczonych na budynkach, które są zawieszane z okazji ważnych wydarzeń.  Podczas spaceru dzieci spostrzegły też godło, które znajduje  się na froncie naszego przedszkola. To był naprawdę bardzo ważny tydzień w naszej grupie.


Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *