Wiosna, to bardzo dobry czas na obserwowanie dynamicznie rozwijającej się przyrody. Jest coraz cieplej, przedszkolaki chętniej przebywają na dworze i podziwiają , jak wszystko rozkwita wokół nas. Soczysta zieleń traw, słoneczna pogoda, lekki ciepły wiatr to dla większości z nas miłe skojarzenia. Roślinność łąki skrywa w sobie wiele tajemnic, niespodzianek i ciekawostek.
Kwiaty zaczynają kwitnąć i roztaczają wokół przepiękną woń, która cieszy wszystkich dookoła.
To miejsce wiąże się z miłym, radosnym spędzaniem wolnego czasu. Atmosfera rozkwitających wokół kwiatów, krzewów i drzew działa na nas rozluźniająco i wyciszająco.
Dlatego też dzieci z grupy Zajączków i Wiewiórek postanowiły wybrać się na spacer na łąkę
w celu obserwacji przyrody. Przydatne do tego okazały się lupy.
Zatrzymaliśmy się na chwilę, aby dostrzec różnorodność kolorów i zapachów jakie wiosną znajdziemy na łące. Największe zainteresowanie wśród naszych przedszkolaków wzbudziły piękne motyle, biedronki, konik polny, pszczółki oraz mrówki. Przedszkolaki dowiedziały

się m.in. że pszczółki poruszają się w specyficzny sposób, aby poinformować się wzajemnie
o niebezpieczeństwie albo gdzie znajduje się jedzenie. Z kolei mrówka to prawdziwi siłacze.
Jedna mrówka jest w stanie podnieść dwadzieścia równych sobie mrówek.
Nie zbrakło również wspólnej zabawy z chusta animacyjną. Do przedszkola powróciliśmy pełni pozytywnej energii i z wielkimi uśmiechami na twarzach. Zajączki po powrocie do przedszkola wzięły udział w zabawie ,,Na wiosennej łące”. Była to zabawa przy muzyce z wykorzystaniem aktywnego słuchania muzyki klasycznej –A. Vivaldi ,,Cztery pory roku”.

Dorota Żułtowska