23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Sowy postanowiły odwiedzić pobliską bibliotekę mieszczącą się nieopodal naszego przedszkola, na ulicy Chryzantem 2. Pani bibliotekarka bardzo dokładnie przedstawiła nam zasady panujące w takim miejscu. Dowiedzieliśmy się jak powinniśmy traktować książki, m.in: – myjemy ręce przed czytaniem,– nie zaginamy rogów,– zaznaczamy zakładką przerwę w czytaniu,– nie ślinimy palców przy odwracaniu kartek,– nie piszemy i nie rysujemy po książce,– nie czytamy przy słabym świetle.Dzieci uważnie wysłuchały historię Basi i jej jej pierwszego spotkania w bibliotece. Ostatnim zadaniem było zilustrowanie wymyślonego bohatera swojej książki. Wszyscy mieli bardzo nietypowe pomysły. Starszaki po powrocie do przedszkola projektowały własne czasopisma i ilustracje. By nie zgubić danej strony stworzyliśmy Zakładki-Sówki.
To był bardzo ciekawy dzień.

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *