Sztuka jest bardzo ważna w życiu dziecka. Uczy otwartości na inne kultury i rasy. Stanowi bardzo bogate źródło wiedzy, dzięki któremu dzieci zaznajamiają się z mechanizmami rządzącymi relacjami międzyludzkimi i światem. Dostarcza także rozrywki, która jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Dzieci od najmłodszych lat tworzą własne dzieła sztuki
dając w ten sposób upust swojej kreatywności. W minionym tygodniu wiewiórki dowiedziały się czym jest sztuka, co kryje się pod tym hasłem oraz jakie są charakterystyczne elementy danej sztuki. Pomógł nam w tym wiersz „Szkoła dla artystów”, który wspólnie bardzo szczegółowo omówiliśmy. Najbardziej znane okazało się kino, ponieważ większa część dzieci siedziała już na jego widowni, dlatego też postanowiliśmy wykonać w wersji plastycznej dobrze znany wszystkim przedszkolakom popcorn.
Na koniec poczuliśmy się jak w filharmonii i wykonaliśmy własny koncert.

Agnieszka Wacławiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *