Tańcowała jesień w sadzie razem z deszczem, jabłek, gruszek nazrywała lecz jej mało jeszcze.

Biedronki w ramach realizowanego w grupie tematu bawiły się i uczyły z wykorzystaniem
owoców i warzyw. Osłuchały się z tekstem i melodią piosenki „Jesień w sadzie i ogrodzie”. Układały rytmy warzywno – owocowe, przeliczały i tworzyły zbiory. Uczestniczyły w grupowym teatrzyku „Na straganie”. Wysłuchały ciekawostek związanych z wykonywaniem przetworów na zimę. Wykonały pracę plastyczną „Owocowy słoik”. Degustowały warzywa i owoce, rozpoznawały ich smaki i zapachy. Rozpoznawały je za pomocą dotyku. To był bardzo pyszny i zdrowy temat .

Jesień mieni się kolorami rozmaitych barw, ale za oknami robi się coraz chłodniej, a co robią zwierzęta o tej porze roku?

To właśnie nasze biedronki próbowały ustalić. Dzieci oglądały ilustracje obrazkowe,
książki i albumy o zwierzętach. Osłuchały się z tekstem i melodią piosenki „Jesienne zapasy”.
Wykonały prace plastyczne: jeżyki i wiewiórki. Wysłuchały K. Wilk „Listu od zajączka”. Oglądały prezentację multimedialną „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy”. Uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych naśladując przeróżne zwierzęta. To był bardzo inspirujący temat realizowany w grupie.

Sylwia Pawłowska
Dorota Żułtowska
Dagmara Rogóż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *