Ostatni tydzień lutego był dla nas bardzo interesujący. Przez pięć dni wszystkie nasze zajęcia związane były z tematyką dinozaurów, którą dzieci uwielbiają.

Dzięki ciekawym opowiadaniom, wierszom oraz utworom muzycznym poznaliśmy wybrane gatunki dinozaurów, ich zwyczaje oraz wygląd. Doskonaliliśmy nasze umiejętności matematyczne przeliczając zbiory, porównując ich liczebność, dodając i odejmując dinozaury. Dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczną podczas zabaw naśladowczych oraz rytmiczność podczas zabaw muzycznych. Dowiedzieliśmy się także czym zajmuje się paleontolog i mieliśmy możliwość zamienienia się w taką osobę. Okrywaliśmy pod piaskiem szczątki dinozaurów (surowy makaron), z którego potem tworzyliśmy pracę plastyczną- szkielet dinozaura.
Udało nam się także wykonać skamieliny z odciskiem dinozaurów w masie solnej. Dinozaury były również inspiracja do zajęć językowych i logopedycznych.
Efekty naszej pracy można obejrzeć w poniższej galerii.

Ewa Godala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *