Wiosna to czas, kiedy cała przyroda budzi się do życia. Na drzewach pojawiają się liście, trawa się zieleni, kwiaty kwitną,
a wraz nimi pojawiają się pierwsi mieszkańcy trawników i łąk: biedronki, motyle, pszczoły, ślimaki, żaby.
Wszystkie te małe i dobrze znane dzieciom zwierzęta, posłużyły nam do różnych zabaw językowych, matematycznych, ruchowych. Dzieci, między innymi, rozwiązywały zagadki, układały historyjki obrazkowe według kolejności zdarzeń, liczyły sylaby w nazwach poszczególnych owadów, porównywały liczebność zbiorów, określały położenie przedmiotów względem przestrzeni, słuchały odgłosów dochodzących z łąki, naśladowały odgłosy wskazanych zwierząt.
Ze wszystkimi zadaniami dzieci poradziły sobie znakomicie. Wiosna to nasza ulubiona pora roku 🙂

Aneta Czaplińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *