Po zabawie w ogrodników i przygotowaniu wiosennego ogródka na parapecie przyszedł czas na bliższe przyjrzenie
się obecnej porze roku. Dzieci poznały charakterystyczne cechy wiosny i dowiedziały się jakie zmiany następują wtedy
w przyrodzie. Dużo czasu poświęciliśmy tematyce związanej z majową łąką, a przede wszystkim owadom, jakie możemy tam spotkać. Podczas zajęć towarzyszyło nam wiele zabaw podczas których zamienialiśmy się w mieszkańców łąki.
Wiele się też działo podczas wykonywania pięknych i bardzo pomysłowych prac plastycznych. Oprócz zabaw w sali bawiliśmy się też w naszym przedszkolnym ogródku wykorzystując do tego np: chustę animacyjną.
Dzięki temu utrwalaliśmy też kolory i doskonaliliśmy przeliczanie na materiale konkretnym.
Bo każdy maluch wie, że najlepiej uczyć się przez zabawę 🙂                                                                                                                                                             

  Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *