Dnia 19 kwietnia przedszkolaki, które w tym roku staną się pierwszoklasistami
wybrały się do szkoły podstawowej nr 81.
Dzieci miały okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu placówki do której niedługo sami będą uczęszczać oraz wykonywały zadanie, które były dla nich przygotowane.
Przedszkolaki odwiedziły świetlicę, na której czekały bardzo miłe Panie 🙂 dzieci losowały
z magicznego pudełka przedmioty i musiały poprzez dotyk odgadnąć czego dotykają.
Kolejnym miejscem jakie odwiedziliśmy była biblioteka. W tym miejscu panuje cisza,
którą uwielbiamy 😊 Dzieci powitała Pani Bibliotekarka, która miała przygotowane zadania takie jak: pomieszane tytuły bajek, odgadywanie zagadek baśniowych, skojarzenia bajkowe.
Okazuje się, że nasze przedszkolaki na temat bajek i baśni wiedzą dosłownie wszystko!
Bardzo ciekawym miejscem jakie odwiedziliśmy było ‚laboratorium przyszłości’.
Tam dzieci, które chodzą już do szkoły tworzą wspaniałe rzeczy. Naszym zadaniem było przepiłowanie kawałka drewienka piłą, które było zamieszczone w imadle. Pani pokazała nam także kuchnie w której dzieci pod nadzorem nauczyciela samodzielnie gotują różne potrawy 😋. Odwiedziliśmy także dzieci, które uczęszczają do klas 1-3. Przedszkolaki były podzielone na dwie grupy – jedna z pań przygotowała dla dzieci zadania z kodowania, natomiast druga z drugą Panią dzieci świętowały Dzień Czosnku. To były fantastyczne zabawy, szczególnie że razem z nami bawili się uczniowie 🙂 Niestety przez złe warunki atmosferyczne, nie mogliśmy odwiedzić jeszcze jednego pomieszczenia.. Mianowicie ogródka, w którym uczniowie samodzielnie sądzą rośliny.
W szkole podstawowej spędziliśmy bardzo miły i intensywny dzień. Dzieci nie mogą się już doczekać kiedy przekroczą szkolne progi jako… uczniowie 😊

Joanna Owczarek
Anna Ziółek-Włodarczyk