W piątek 13 stycznia Sówki wybrały się do Monopolis, gdzie uczestniczyły w przedstawieniu
pt. „Dziewczynka z zapałkami”.
Jest to jedna z najbardziej poruszających baśni Hansa Christiana Andersena.

Kiedy wszyscy już zajęli swoje miejsca nagle zgasły światła. Na scenie pojawił się znany wszystkim Święty Mikołaj 🙂 Wraz ze swoim Elfem czytali listy nadesłane od dzieci.
Pomocnik Mikołaja bardzo chciał opowiedzieć mu pewną baśń. Nagle znów zrobiło się ciemno. Na scenie pojawili się aktorzy, którzy opowiedzieli historię dziewczynki, która w ostatni wieczór starego roku wędrowała ulicami miasta aby sprzedać choć jedną zapałkę i zarobić na jedzenie. Dziewczynka spotykała na swojej drodze wielu niemiłych ludzi, którzy odmawiali jej pomocy. Spotkała też Śnieżynkę, dzięki której mogła zapomnieć choć na chwilę o wszystkich smutkach.
Przedstawienie to nauczyło przedszkolaków, że tak naprawdę najważniejsze jest to co jest

w naszym sercu i jeśli jesteśmy dobrzy dla siebie i innych to to dobro do nas powróci 🙂
Spektakl wywarł na najmłodszych widzach ogromne wrażenie za co aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami!

Joanna Owczarek
Anna Ziółek-Włodarczyk