Origami to stara sztuka składania papieru. Rozwija nie tylko sprawności manualne, ale ma także wpływ na rozwój i doskonalenie sprawności językowych, czynności słuchania, czytania, pisania i najważniejsze – stymuluje rozwój wyobraźni przestrzennej. Starszaki bardzo polubiły tą technikę, którą traktujemy nie tylko jako formę kształcenia, ale również świetną zabawę! Sowy mogą pochwalić się wieloma pracami origami: łódeczki różnych rozmiarów, zwierzątka, rakiety i wiele innych. Z pomocą kół zaprojektowaliśmy godło Polski – orła białego oraz podobizny naszych babci i dziadków. Wprowadziliśmy także elementy kirigami czyli nadawanie kształtu przedmiotom poprzez nacinanie – z czego wyszły nam zimowe śnieżynki. Zabawy z origami dały dzieciom wiele radości i satysfakcji. Po wykonaniu kilku ćwiczeń Sowy chętnie tworzyły i wymyślały własne wzory.

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *