We wtorek 14 czerwca nasze przedszkole odwiedził Teatr ,,Pinokio”, który wystawił dla nas przedstawienie pt. “Zaczarowany Las”. Był to spektakl o tematyce ekologicznej, którego motto to: ,,żyj z przyrodą w zgodzie”. Trzej chłopcy spędzają dzień w lesie, nie potrafią uszanować jego mieszkańców, łamią gałęzie, śmiecą i robią wiele hałasu. Zwierzęta tłumaczą chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety nie zmieniają oni swojego postępowania, za co Duch Lasu daje im solidną nauczkę. Dzięki czemu, chłopcy zrozumieli, czym jest przyroda – las dla zwierząt oraz samego człowieka.

Opowieść ta miała na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest dbanie o las, w którym mieszkają zwierzęta. Kształtowanie u dzieci proekologicznych postaw takich jak:
dbanie o środowisko, adekwatne zachowanie w takim miejscu.