Zajęcia sensoryczne są jednymi z bardziej lubianych przez dzieci, gdyż maluchy mogą wszystkiego dotknąć i doświadczyć, ale jednocześnie są też bardzo wyczerpujące, ponieważ angażują wszystkie zmysły.

Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach, doskonaląc przy tym następujące zmysły:

dotyk- bawiliśmy się z sensorycznymi dłońmi, z którymi przybijaliśmy piątki. Dłonie te były wykonane z materiałów o różnej fakturze. Dodatkowo dzieci odgadywały, jaki przedmiot trzymają w rękach ( ciepły czy zimny)

-węch- zapoznaliśmy się z zapachem wybranych ziół kuchennych tj. oregano, imbir, majeranek, rozmaryn, a następnie próbowaliśmy odgadywać, jakiego zapachu właśnie doświadczamy.

-słuch- rozpoznawaliśmy odgłosy zwierząt mieszkających w gospodarstwie wiejskim oraz ocenialiśmy, które dźwięki są głośne, a które ciche.

-smak- braliśmy udział w niewielkiej degustacji, oceniając smaki.

-wzrok- ta zabawa podobała się najbardziej. Zorganizowaliśmy gwiezdną bazę, w której dzieci obserwowały zmieniające się światła, jednocześnie relaksując się po trudach wszystkich zadań.

Ewa Godala

Maja Lenarczyk