17 maja, w piękne słoneczne przedpołudnie dzieci z grupy Żuków i Wiewiórek wybrały się na wycieczkę autokarową. Tym razem miejscem docelowym był Łódzki Ogród Botaniczny.
Na samym początku przedszkolaki dowiedziały się, że aby zwiedzić cały teren potrzeba naprawdę dużo czasu, ponieważ jest on jednym z największych ogrodów w naszym kraju. Podczas spaceru dzieci podziwiały piękne kwiaty, krzewy, drzewa.
Okazało się, że niektóre z roślin, które widzieliśmy w ogrodzie nasze przedszkolaki mają na swoich działkach i balkonach 🙂 Oprócz niezwykle zróżnicowanej przyrody dzieci mogły zobaczyć też prawdziwy skansen. Dzięki temu przedszkolaki wiedzą już, jak kiedyś wyglądał budynek mieszkalny, zarówno w środku jak i na zewnątrz, budynki gospodarcze,
a nawet jakie rośliny uprawiano w takich gospodarstwach. Na koniec spaceru przyszedł czas na mały piknik w pięknych okolicznościach przyrody, mniam…
Wycieczka była naprawdę bardzo udana i już nie możemy doczekać się kolejnej 😉

Karolina Janowska
Agnieszka Wacławiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *