W ostatnim czasie poznaliśmy tematykę ,,Zwierzęta Świata”. Celem zajęć było rozpoznawanie
i nazywanie wybranych zwierząt oraz poszerzanie wiedzy o ich życiu.
Rozmawialiśmy o ich występowaniu w różnych częściach świata. Dzieci słuchały odgłosów niektórych zwierząt, następnie same naśladowały wybrane zwierzęta w chodzi i odgłosach. Przedszkolaki dokonywały podziału nazw zwierząt na sylaby, wyodrębniały samogłoski
i spółgłoski. Segregowaliśmy zwierzęta pod względem wielkości, na to czym się żywią,
czy są niebezpieczne i groźne. Zaprojektowaliśmy swoje własne Zoo dla naszych ulubieńców. Wykonaliśmy pracę plastyczną ,,Żyrafa”. Podsumowując zdobyte dotychczasowe wiadomości wybraliśmy się do Muzeum Przyrodniczego, by podziwiać eksponaty zwierząt z bliska.

Dorota Żułtowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *